Виконавчий комітет Нетішинської міської ради

КООРДИНАЦІЙНА РАДА У СПРАВАХ ДІТЕЙ
ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ В ІНТЕРЕСАХ ДІТЕЙ
22 вересня під головуванням Василя Миська, заступника міського голови, відбулося чергове засідання координаційної ради у справах дітей. На порядку денному розглянуто 5 питань.
Антоніна Карназей, начальник служби у справах дітей, проінформувала членів ради про проведення в Нетішинській МТГ акції «Готуємо дітей до школи». Вона зазначила, що виконавчим комітетом міської ради на проведення акції у цьому році виділено 130 тис. грн: надано матеріальну допомогу опікунам, піклувальникам, прийомним батькам – 85 тис. грн, на придбання шкільної та спортивної форми для 52 учнів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – по 1634,61 грн кожному, видано подарункові набори для 90 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які потребують соціальної підтримки – 45 тис. грн (на одного учня шкільне приладдя на суму – 500 гривень).
Розглянули на засіданні питання про організацію та проведення в громаді Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» та про стан виконання Закону України «Про повну загальну середню освіту» в частині здобуття дітьми повної загальної середньої освіти.
За інформацією Алли Слюсарчук, головного спеціаліста управління освіти, 12 учнів з початку навчального року не приступили до навчання. Після проведеної роботи, спільно зі службою у справах дітей, всіх дітей вдалося повернути на навчання.
Олена Ружицька, завідувач відділу з питань профілактики правопорушень, бездоглядності та соціального захисту дітей зазначила, що в рамках заходу було проведено 2 спільно-цільових профілактичних рейди «Урок», в ході яких відвідано 22 сім’ї, де виховується 42 дитини, вивчено умови проживання дітей, перевірено готовність дітей до школи, проведено профілактично-роз’яснювальні бесіди з батьками, надано відповідну допомогу родинам. Наразі всі діти шкільного віку охоплені навчанням.
Члени координаційної ради активно обговорили питання про стан профілактичної роботи щодо попередження булінгу та негативних проявів у поведінці підлітків, у тому числі суїцидальної поведінки та пропаганди здорового, активного способу життя. Як зазначила Ірина Поліщук, начальник відділу з питань сім’ї, запобіганню та протидії домашньому насильству, забезпечення гендерної рівності управління соціального захисту населення, з початку навчального року в усіх навчальних закладах спільно з працівниками служби у справах дітей, сектору ювенальної превенції, членами лекторської групи буде проводитись активна профілактична робота з дітьми у формі лекцій, тренінгів, засідань круглого столу, тощо.
Марина Тринус, директор Нетішинської міської філії Хмельницького обласного центру зайнятості інформувала присутніх про дотримання законодавства України про працю неповнолітніх, при цьому зазначила, що інтеграція молоді до ринку праці – надзвичайно важливе завдання. Набуття професійного досвіду регламентується нормами трудового законодавства України, зокрема надання додаткових гарантій неповнолітнім особам у працевлаштуванні. Також вона повідомила, що впродовж січня-серпня 2022 року до Нетішинської міської філії Хмельницького обласного центру зайнятості неповнолітні особи не зверталися з метою пошуку роботи та на обліку не перебувають. При цьому фахівці філії проводять систематичну профорієнтаційну роботу з учнівською молоддю міста.
Розглянуто на засіданні координаційної ради питання щодо забезпечення повноцінного виховання та розвитку кожної дитини в сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних форм. Як зазначила Валентина Околот, заступник начальника – завідувач відділу з питань опіки та піклування служби у справах дітей, у Нетішинській МТГ проживає 79 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 73 дитини влаштовано під опіку/піклування громадян; 4 – до прийомних сімей (всього у місті функціонує 5 прийомних сімей, в яких проживає 4 дитини та 1 особа із числа дітей, позбавлених батьківського піклування), 2 – тимчасово у сім’ю родичів. У Нетішинській МТГ проживає 26 усиновлених дітей, 5 з них усиновлені в 2021 році. На обліку служби у справах дітей перебуває одна сім’я кандидатів в усиновлювачі, які вже подали документи до суду про усиновлення двох дітей-сиріт, а також проводиться робота щодо постановки на облік ще 2 сімей, як кандидатів в усиновлювачі. Доповідач також акцентувала увагу на тому, що у зв’язку з реформуванням системи інституційного догляду та виховання дітей, воєнного стану в Україні, актуальним на сьогоднішній день є створення патронатних сімей в нашій територіальній громаді.
За результатами винесених на розгляд координаційної ради питань прийняті відповідні рішення.
Служба у справах дітей

27 червня в лікарні Дніпра помер 25-річний випускник ліцею АНАТОЛІЙ АНДРОЩУК, який здобував професію “Електромонтер з ремонту електроустаткування” 2014-2017р., Воїн до останнього подиху боровся за своє життя… Поранення, спричинене пострілом вогнепальної ворожої зброї, він отримав на Донеччині. Колектив Нетішинського професійного ліцею висловлює щирі співчуття сім’ї, родичам, близьким та друзям. Нехай добрий, світлий спомин про покійного […]

проводить запис громадян серед дорослого населення на професійно – технічне навчання та підвищення кваліфікації за такими професіями: “Електрогазозварник” 6 місяців вартість навчання 5500 тис.грн.; “Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування” 5 місяців вартість навчання -5000 тис.грн.; “Кухар” 5 місяців навчання , вартість 5000 тис.грн.; “Швачка” навчання 5 місяців, вартість 5000 тис.грн. Наша адреса: м. Нетішин […]

 відключення світла, але ніколи не втрачали зв’язок і вчилися» 28.06.2024 року зі стін нашого ліцею вийшло 81 випускників різних професій. Батьківські настанови дав вчорашнім учням директор закладу Михайло ГРИЦИК. Привітати випускників завітали голова військової адміністрації м. Нетішин Григорій Олендра та заступник генерального директора по персоналу ВП ХАЕС Богдан Шмигельський. Обидва гості сказали багато приємних слів на адресу НПЛ. Випуск пройшов […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x