Хмельницька АЕС 4 ч. · 🧑‍🎓У рамках Атомної школи відбувся STEM-тур в цех радіаційної безпеки та відділ охорони навколишнього середовища Хмельницької АЕС.

Тема радіації завжди була оточена легендами та міфами. А з початком повномасштабної війни дезінформації щодо радіаційного опромінення стало ще більше. Від провідних спеціалістів ХАЕС учасники дізнались багато нового та цікавого, розвіяли усі міфи про радіацію та виконали практичне завдання з приладом радіаційного контролю.

🍀Про нерадіаційний вплив Хмельницької АЕС на навколишнє середовище розповіли представники відділу охорони навколишнього середовища. Учасники проєкту дізналися, як здійснюється контроль за викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря та відстежується стан підземних, поверхневих і стічних вод, атмосферного повітря, мулів, ґрунтів та донних відкладень.
💬«Лекція була дуже цікава, нам показали, як працює дозиметр, розповіли про будову атома, я дізналася що таке радіація, а ще сподобалась лекція про екологію», – розповідає Ірина Гарбарук, учасниця проєкту Атомної школи.
💬«Сьогодні ми побували в атомній школі та дізналися багато нового. Мені дуже сподобалось. Дякую авторам цього освітнього проєкту, раджу усім відвідувати такі заходи», – поділився своїми враженнями ще один учасник Любомир Клименко.
✋Наприкінці STEM-туру юні атомники із завзятістю відповідали на тематичні запитання та отримали заслужені «Ⓜегаватики».